ROBOKTAT
  • RÓLUNK
    • KÜLDETÉS
    • HITVALLÁS
    • VÍZIÓ
    • ÉRTÉKEK
  • SZAKKÖR
    • KICSIKNEK
    • NAGYOKNAK
    • RÉSZLETEK
    • COVID 19
  • STEM
    • ROBOTOKRÓL
  • BLOG
  • KAPCSOLAT
  • RÓLUNK
    • KÜLDETÉS
    • HITVALLÁS
    • VÍZIÓ
    • ÉRTÉKEK
  • SZAKKÖR
    • KICSIKNEK
    • NAGYOKNAK
    • RÉSZLETEK
    • COVID 19
  • STEM
    • ROBOTOKRÓL
  • BLOG
  • KAPCSOLAT

A robotika játszva fejleszti a gyerekek legfontosabb készségeit

6/9/2018

0 Comments

 

A digitális eszközökön felnövő gyermekek számára meg kell teremtenünk annak a lehetőségét, hogy felfedezzék a számítógép, a virtuális tér és a valós gyakorlati problémák közötti összefüggéseket, hogy gyakorlatot szerezzenek a valós, gyakorlati problémák megoldásában, mindezt játékosan fejlesztő módon. A robotika többek között fejleszti a kreativitást, a logikai készségeket, az algoritmikus gondolkodást, a finommotorikus készségek, a csapatmunkát, a kommunikációs készséget, a problémamegoldó készséget.

A világ rohamléptékben gyorsul és változik, rengeteg gép, applikáció és robot technológia vesz körbe minket, ami majd még tovább fokozódik a közeljövőben. Jönnek az önvezető autók, bővül a programozással kezelhető rendszerek száma, amelyeknek használatához érteniük kell a jövő szakembereinek. A robotikához kapcsolódó ismeretek tehát munkapiaci versenyelőnyt jelenthetnek a gyerekeinknek a jövőben, miközben az ismeretek elsajátítása már most fejleszti a készségeiket.

Mit fejleszt a robotika?

Fejleszti a csapatjátékot
Miközben a gyerekek közösen robotot terveznek, megvitatják az építéshez szükséges tudnivalókat, hozzáteszik a saját ötleteiket, amelyek mellett kiállnak, érvelnek, és végül konszenzusra kell jutniuk, ha eredményt szeretnének, vagyis működőképes robotot. A robotok programozása során megtanulják, hogy miként kell csapatban dolgozni és egyenlően elosztani a feladatokat. Ez a készség (is) hatalmas előny lesz felnőtt korukra.

Fejleszti a kreativitást
Mind a mechanikai, mind a programozási megvalósítás során a gyerekek saját elképzeléseik, terveik, algoritmusuk szerint valósítják meg a robot elkészítésének folyamatát. Nagy hangsúly van a kipróbáláson és az alternatív útvonalak, ötletek kitalálásán.

Fejlődik a szemléletük
Komoly munícióra tesznek szert a gyerekek azzal, hogy nekik kell megoldani egy problémát, hogy nem hagyják abba, ha megunták, senki nem oldja meg helyettük. Tesztelniük kell, hibákat kell feltárniuk, és a hibáknak előre kell vinniük őket, nem szabad, hogy eltántorítsák őket a továbbhaladástól. Fejlődik a kudarctűrésük, a kitartásuk fejlődik, és megtanulják, hogy a hibák a fejlődés részei és nem a sikertelenség végállomásai.


Motiválja a fejlesztői szemlélet kialakulását
Miközben játékos feladatok megoldására képes robotokat építenek a résztvevők, egyre jobban kiismerik a különböző érzékelőket, és egyre összetettebb programozási szerkezeteket használnak. A robotok fejlesztése során a „tervezés – kivitelezés – tesztelés” –  folyamatát követik, amellyel a valós fejlesztői magatartás kialakulása épül be.
​

Fejleszti a kommunikáció képességüket
Amikor robotikával foglalkoznak a gyerekek, beszélgetniük kell egymással, meg kell ismerni és érteni a másik álláspontját, ötleteit. Majd ha elkészültek, be is kell tudniuk mutatni az robotot, beszélniük kell a együttdolgozásról, le kell vonniuk a tanulságot, ismertetniük kell a megoldásukat a többiekkel és értékelniük kell egymás munkáját.


Robotika szakkörök a gyerekek fejlődéséért

A ROBOKTAT robotika szakkörök minden olyan készségét fejleszti a gyerekeknek, amelyekre felnőttként a jövő munkaerőpiacán szükségük lesz a sikeres élethez.
Érdekli a gyermekedet a robotika, a robotok világa? Regisztráld valamelyik robotika szakkörbe.

Részletek a ROBOTIKA SZAKKÖR menüpontban.

​
0 Comments

Csodálatos robotom

28/11/2015

0 Comments

 
Robotépítő pályázat általános iskolások részére (1.-8.osztályig) és robotbemutató díjkiosztó rendezvény 
Csodálatos Robotom logó
Pályázat
Építsd meg legötletesebb LEGO Technic vagy LEGO Mindstorms  robotodat és
Nyerd meg a három LEGO
® díj vagy a három Star Wars könyv egyikét!

Készíts képet, kisfilmet és történetet működő 
robotodról és küldd el a palyazat@roboktat.hu 
email címre 2015 november 21.-ig.

Majd mutasd be Csodálatos Robotodat 2015 november 28.-án a díjkiosztó rendezvényen.
A pályázat két kategóriában indul.
Külön díjazzuk a:
1. Motoros meghajtású, akár távirányított LEGO Technic elemekből épült robotot.
2. LEGO Mindstorms elemekből épült robotot, amely önállóan is működik (nem csak távirányítással) - programot kell írnod rá! Használd a szenzorokat!

Mindkét esetben írd le milyen célt szolgál a robot, mi a feladata, fűzzél hozzá egy kis történetet. Adj neki nevet! Olyan robot is lehet, amit semmire sem lehet használni, de nagyon vicces :) és ráadásul működik is!
Nem fogadunk el harcrobotot és a LEGO készletek modelljeit!
Vendégeink:
  • ​PULI Space Technologies, ​a Google Lunar XPRIZE magyar versenyzője
  • Somorjai Gergő, az ELTE Biológiai Fizika Tanszékének munkatársa 
    "Repülő robotok" címmel tart előadást.
0 Comments

2015 FIRST LEGO League regionális forduló - Debrecen

21/11/2015

0 Comments

 

FIRST LEGO League regionális forduló - Debrecen
​

2. helyezést hoztuk haza!


2015 FLL tematikája: HULLADÉKGAZDÁLKODÁS - Trash Trek

FLL logó
A FIRST LEGO League (FLL) egy 10 -16 éves diákoknak szóló nemzetközi verseny, melynek alapja egy élvezetes, szórakoztató robotverseny. 3-10 fős csapatokban dolgozva egy előre megadott témában kutatást kell végezniük a diákoknak, és egy teljesen automatikusan működő robotot kell megtervezniük, programozniuk és tesztelniük úgy, hogy az képes legyen küldetését elvégezni egy terepasztalon. A feladatot és a terepasztalt a csapatok előre megkapják, így a tanórák után van idejük a felkészülésre. A FIRST LEGO League-ben résztvevő csapatok a feladatmegoldás közben végigjárják egy valóságos termékfejlesztés minden lépcsőfokát.

Kutatási Projekt, Prezentáció
Diákjaink - a zsűri meglepetésére - egyedi ötlettel álltak elő, az emberi hajat választották kutatási témájuknak, majd végigkövették a levágott haj útját az újrahasznosítás felé. Maguk gyűjtötték az adatokat, fodrász szalonokból a mintákat, és a kísérleteket is maguk végezték el. Az eredmények elgondolkodtatóak: a haj nagyon jó szigetelő, a haj aminosavakat tartalmaz, magas Ni tartalma miatt a haj tápszer a talajnak, olajszívó tulajdonsága miatt pedig olajkatasztrófákban használhatjuk. Csak szelektíven kellene gyűjteni !

Robotverseny
Shrek robotunkat dobtuk harcba :) Máté épített, Bence programozott (tulajdonképpen mindent együtt csináltak). 150 másodperc alatt Shrek épületet bontott, utána a helyszínt takarította, komposztált és elszállította a komposztot, ellátta a kamiont üzemanyaggal és megjavította a játékgyár automatáját. Nagy volt az izgalom, amíg a robotpályát mindezekért végigjárta. Néha mellé ment - szomorkodtunk, de sokszor jól sikerült neki - ujjongtunk.
0 Comments

2015 nyár

10/7/2015

0 Comments

 
A nyári szünidőben Űrkutató Expedíción vettünk részt
​
Űrsiklót építettünk, de mielőtt kilőttük volna a Marsra, a Robotoktól kértünk segítséget, hogy feladatainkat sikeresen végrehajthassuk. Így kihelyeztük a kommunikációs állomást, pályára állítottuk a műholdat és megjavítottuk a napelem hordozót. Miután kiválasztottuk az expedíciós csapatot, kilőttük az űrhajót, és ha nagyon jók voltunk, a Mars űrállomásunkat is aktiválódott. A Marson viszont újabb feladatok vártak ránk, kőzetmintákat kellet összeszedni és a kráterbe ragadt labor-robotot is ki kellett szabadítani. Jó kis csapatmunka volt!
5 nap alatt a gyerekek betekinthettek az űrkutatás világába, jobban megismerhették a kutatók és tudósok erőfeszítéseit, maguk is kis tudósokká, mérnökökké váltak. Mérték a bolygók közti távolságokat, számoltak szögeket, fordulatszámot, sebességet, felmérték a szükséges erőkart, megépítették a mechanikát és nem utolsó sorban megírták azt a programot, amely kis robotjukat célba vitte.
Köszönjük a LEGO® támogatását! - sok színes kockával látott el minket, amelyből sok kis remekmű épült.
0 Comments

A Bejczy Antal iRobottechnikai labor látogatása

4/6/2015

0 Comments

 
Gyerekekkel és szüleikkel együtt ellátogattunk a Bejczy Antal iRobottechnikai laborba, ahol az Óbudai egyetem munkatársai lelkesen fogadtak bennünket, bemutatták nekünk utolsó fejlesztéseiket és lehetőség adódott egy kis játszásra is.
  • Gyerekek kérésére és nagy örömükre a Kuka robot megsétáltatta a NAO-t.
  • A DaVinci műtő robotot ki is próbálhattuk - agyműtétet végeztünk el nem kis sikerrel.
0 Comments

2015 OTP Fáy András Alapítvány LEGO Szumó Verseny

16/5/2015

0 Comments

 
2015 Fáy András Szumó verseny
0 Comments

VI. Robotprogramozó Országos Csapatverseny

25/4/2015

0 Comments

 
Csapatunk részt vett a VI. Robotprogramozó Országos Csapatversenyen Kecskeméten - az ország legnagyobb robotversenyén, a Bányai Júlia gimnázium szervezésében.

A verseny célja: a tehetséges, informatika, programozás, reáltudományok iránt fokozottan érdeklődő  5-8. évfolyamos diákok számára lehetőséget biztosítani tudásuk, kreativitásuk összemérésére.

Versenyfeladat: A csapatoknak egy előre elkészített pályán kell útvonal követési és akadálypálya jellegű feladatokat megoldaniuk egy előre összeépített robotra írt programok segítségével. A robotnak rendelkeznie kell távolság-, fény- és nyomás érzékelővel, illetve két motorral.

Negyedikes diákokból álló csapatunk - Igari Barnabás és Baticz Barnabás - derekasan helyt állt az erős mezőny ellenére is. 5. évfolyamosok csoportjában 11. helyezést értek el! Gratulálunk!
0 Comments

Első ROBOKTAT LEGO Mindstorms Robot Szumó Verseny

21/3/2015

0 Comments

 
LEGO Szumó Robot
Március 21.-én látott minket vendégül a Budaörsi Városi Ifjúsági Klub, ahol Első Robot Szumó Versenyünket tartottuk meg.
  • 18 nagyon lelkes csapat jelentkezett.
  • Vendégünk volt a NAO - az Óbudai Egyetem jóvoltából.
  • LEGO®, LIBRI és a Budaörsi Városi Ifjúsági Klub biztosította a nyereményeket, ajándékokat.
  • Finom sütiket kínált a Suhajda és a Hollósi cukrászda.
Köszönjük Mindekinek a részvétet és a támogatást!
0 Comments

Úttörő Robotok

22/11/2014

0 Comments

 
Hatalmas sikerrel és telt házas látogatói létszámmal zajlott – a Városi Ifjúsági Klub támogatásával – a ROBOKTAT szakkör Úttörő Robotok című rendezvénye, ahol bárki szabadon megismerkedhetett a robotprogramozással, elméleti és gyakorlati formában egyaránt.

Az Európai Robotika Hét alkalmával szervezett esemény
en a budaörsi közönséget szerettük volna bevezetni a robotika világába, hogy betekintést nyerjenek a mérnökök, kutatók munkájába, és nem utolsósorban felhívni a figyelmüket arra, hogy a mérnöki pálya tele van kihívásokkal, kreativitással, lehetőségekkel; ezért érdemes már gyerekkorban belekóstolni ennek rejtelmeibe. Vendégeink voltak a világszerte ismert National Instruments mérnökei, akik a gyakorlati oktatás meghatározó szerepéről és a LEGO® robotok fejlődéséről tartottak interaktív előadást. Az Óbudai Egyetem Bejczy Antal iRobottechnika Központ jóvoltából a NAO robot énekelt, táncolt, mesét mondott és karatézott, valamint az érdeklődők az AKG robotika szakkörének, illetve a ROBOKTAT diákjainak tevékenységét, eredményeit is megtekinthették. Mivel törekedtünk arra, hogy a család minden tagját megszólítsuk, a kicsiket színező- és társasjátéksarok várta, kreatív robotrajz kiállítási lehetőséggel.

A rendkívül sikeres fogadtatás miatt a jövőben is tervezünk hasonló rendezvényt.
0 Comments

2014 OTP Fáy András Alapítvány LEGO Szumó Verseny

17/5/2014

0 Comments

 
Az OTP Fáy András alapítvány O.K. központja 2014. május 17.-én helyt adott egy különlegesen izgalmas LEGO Robot Szumó versenynek. A színvonalas rendezvényen a ROBOKTAT három csapata is jelen volt: Erőbenő, a Titánok és a Tégla. Nagy elszántsággal folytak az edzések: formaterveztünk, építettünk, programoztunk, teszteltünk. Elkészültek egyedi pólóink is! Végül 14 csapat szállt harcba a küzdőtéren érdekesebbnél érdekesebb robotokkal. Csapataink a 7., 8. és 9. helyen végeztek. Bevetették minden erejüket, gyorsaságukat és harctechnikájukat az ellenfél legyőzése érdekében. A szurkoló szülők sem hiányoztak.
Felejthetetlen élménnyel, tapasztalattal és ajándékokkal tértünk haza.
Tehetséges diákjaink számára itt volt az alkalom, hogy tudásukat és kreativitásukat megmutassák egy izgalmasan szórakoztató verseny keretein belül.

GRATULÁLUNK A CSAPATAINKNAK!!!
0 Comments

    ROBOKTAT szakkör

    Itt adunk hírt a tevékenységeikről. Várjuk hozzászólásaikat a témáinkhoz.

    Archivum

    September 2018
    November 2015
    July 2015
    June 2015
    May 2015
    April 2015
    March 2015
    November 2014
    May 2014

    Kategóriák

    All
    FLL
    Rendezvény
    Robotika
    Szumó
    Tábor
    Verseny

    RSS Feed

RÓLUNK

  • KÜLDETÉS
  • HITVALLÁS​
  • VÍZIÓ
  • ÉRTÉKEK​

 A SZAKKÖR

  • KICSIKNEK
  • NAGYOKNAK
  • RÉSZLETEK

STEM

ROBOTOKRÓL

JELENTKEZÉS

KAPCSOLAT

Telefon: +36 70 5557131
E-mail: info@roboktat.hu

© 2014-2020 ROBOKTAT
Adatkezelési tájékoztató
  • RÓLUNK
    • KÜLDETÉS
    • HITVALLÁS
    • VÍZIÓ
    • ÉRTÉKEK
  • SZAKKÖR
    • KICSIKNEK
    • NAGYOKNAK
    • RÉSZLETEK
    • COVID 19
  • STEM
    • ROBOTOKRÓL
  • BLOG
  • KAPCSOLAT